People in Park

Apie Jaunimo Parką

     „Jaunimo parkas” Gargžduose įsikūręs tarp istorinio kelio iš Prūsijos į Gargždus ir dabartinės Klaipėdos gatvės. Parkas tokį pavadinimą įgavo 2018 rugsėjį, kai Klaipėdos rajono savivaldybės taryba suteikė „Jaunimo parko“ pavadinimą Savivaldybės nuosavybės teise valdomai parke esančiai estradai su tribūna, bet ir sporto inžineriniams statiniams, Tačiau parkas visumoj vardą galėtų gauti tik vyriausybės sprendimu.

     Tikrasis parko pavadinimas buvo neaiškus, nes žemės sklypą pagrindžiančiuose dokumentuose jo rasti niekam nepavyko, oficialiai joks pavadinimas nebuvo registruotas ir Registrų centre. Tad vieninteliu parko pavadinimą liudijančiu objektu buvo šalia jo pastatytas akmuo su užrašu: „ 1979 X.13 įkurtas Pergalės parkas“. Tiesa, patys gargždiškiai šio parko niekada taip nevadino, dažniau buvo minimas „Laugalių parko“ pavadinimas. Granitiniame akmenyje, pastatytame ant betoninio stulpo, iškalta data: 1979. X. 13, todėl spėjama, kad taip buvo įamžinta 35 metų sukaktis nuo dienos, kai sovietinė armija „išvadavo“ Gargždus nuo vokiečių kariuomenės. Tokie laikai buvo, reikėjo vietos valdžiai įtikti Maskvai, bet šiandien suprantame, kad Lietuvai tai nebuvo joks išvadavimas, o nauja okupacija. Vėliau Laugalių parke medžius sodino eiliniai gargždiškiai, skirdami juos savo gimusiems vaikams, krikštynų ar kitokiomis progomis.

     2017 metais parke įkūrus jaunimo lauko erdvę, prasidėjo svarstymai parkui suteikti pavadinimą, o paminklinį akmenį nušlifuoti ir pritvirtinti Klaipėdos rajono savivaldybės prekinį ženklą „Atveria horizontus. Klaipėdos rajonas“ su užrašu: Jaunimo erdvės „Jaunystė ne amžiaus rodiklis, o sielos būsena“ (Džordžė Enesku). Tačiau pradėti akmens restauravimo darbai buvo nesėkmingi. Akmens plokštė, kurią buvo būtina nuvežti į dirbtuves, keliant su kranu suskilo, sutrūkinėjo cementinis jos stovas. Tad vietą teko tiesiog sutvarkyti ir išvežti šiukšles.

     2019 m. birželio 1 dieną parko teritorijoje atidarytas 9 krepšių jaunimo diskgolfo parkas, kuris vis populiarėja tarp šios sporto šakos mėgėjų. Šiuo metu parke yra estrada, hamakai, treniruokliai, golfo, tinklinio aikštelės ir kt. Ši vieta mėgiama ne tik jaunimo, bet ir suaugusiųjų. Parko teritoriją prižiūri ir tvarko Gargždų seniūnija ir atviras jaunimo centras.

     Prie parko tvarkymo darbų projektu: „Edukacinis, pažintinis dendrologinis parkas Gargžduose - fenomenali aplinka bendruomenei ir turizmo plėtrai“ 2020 prisideda ir mūsų visuomeninė organizacija „Bendrai visi“ Parke Jūs galite pamatyti informacines lenteles, kur nuskanavę savo mobiliuoju telefonu QR kodą atrasite informaciją apie konkretų medį. Pagaminta 20 informacinių lentelių su galimybe išmaniųjų technologijų pagalba daugiau sužinoti apie parką, jo augalus ir jais besirūpinančius žmones. Tai tik didelio darbo pradžia.

Bike Trail
People in Park