• Vaclovas Macijauskas

Kažkas ne taip...

Atnaujinta: 2020-11-12

Paskutiniu metu aplinkoje vykstančius įvykius bandau įvardinti keliais žodžiais: „Kažkas ne taip“. Štai nuskambėjo Liberalų skandalas su MG Baltic ir viskas nutilo; Prezidentė gatvės žargonu su įtariamu sunkiais nusikaltimais asmeniu aptarinėjo teisėsaugos vadovų paskyrimą ir viskas nutilo; anksčiau buvo Garliavos skandalas - žuvo bent 5 žmonės ir viskas nutilo; iškėlė pabėgusiai Venskienei bent 10 kaltinimų ir viskas nutilo. Dabar vėl keliamas klausimas dėl CŽV kalėjimų, kažkoks advokatas atstovauja Lietuvą be jokių įgaliojimų, Prezidentą V. Adamkų gąsdina kalėjimu, o iš portalų išiminėjami straipsniai. Gal irgi viskas nutils?

Nežinau, kur tiesa, kur pusė tiesos, o kur melas, tačiau jaučiu, kad pastarojo čia daugiausiai. Lietuvos žmonės, gal kiti mažiau besidomintys, kaltina vieną ar kitą pusę, ginčijasi ir pykstasi tarpusavyje. Taigi, klausimas: „ Kas vyksta?..“. Ir teturiu tik vieną atsakymą: „Kažkas ne taip“.

Šiandien niekas nereikalauja valstybės paslapčių ar kitų slaptų dokumentų paskelbimo, tačiau kažkaip į spaudą patenka visokios saugumo departamento pažymos apie neva nusikaltimus, tačiau bylos kaip ir nuvėsusios. Juk prisimenam, kaip „tyrė“ Darbo partijos juodosios buhalterijos bylą ar ne 12 metų, bet liko klausimas „Kodėl?“.

Šiandien buvęs kaltinamasis, šios partijos lyderis atgimsta lyg Feniksas iš pelenų ir žmonės juo tiki. O kodėl turėtų netikėti? Juk nenuteistas, nepasodintas, tik apkaltintas. Vadinasi - nekaltas.

O eiliniam Lietuvos piliečiui reikia paprasto atsakymo į klausimą „Kuo galima pasitikėti?“.

Jis ir pats padarytų išvadas, tik suteikit jam informaciją. Dabar gi kai visur tik pusė tiesos arba visiškas melas, belieka pasitikėti tik astrologija.

Klausimas neišnyksta ir mūsų Klaipėdos rajone. Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas pašalinamas iš Vietos veiklos grupės valdybos dėl destrukcijos, tai pačiai valdybai, dar prieš pašalinimą išvykus su partneriais į užsienį, kelionėje kivirčijamasi iki to, kad reikia sugrįžus santykius aiškintis viešai, o tas pats direktorius sunkiai suvaldo rankas būdamas šalia moterų. Teturiu tik vieną atsakymą: „Kažkas ne taip“.

Administracijos direktoriaus „patarėja“ slapčia filmuoja susitikimus su premjeru ir transliuoja viešai, nors oficialiai žiniasklaidai nebuvo leista dalyvauti. Leidžiami abejotinos kokybės ir vertės savivaldybės metraščiai, sudarius sutartį su firma, kurioje dirba ta pati administracijos direktoriaus „patarėja“. Na, tikrai kažkas ne taip.

Savivaldybės biudžetas, nors ir sunkiai surenkamas, taškomas į kairę ir dešinę. Atrodo, kad taškytojai niekada daugiau 100 eurų kišenėje neturėjo. Vaizdas toks, jog su pinigais valdantieji visiškai nemoka elgtis. Kaip gali vertinti kažkada pagamintų ir užsistovėjusių meno kūrinių pirkimą, sklypo prie muziejaus pardavimą ir mėginimą atpirkti, skvero miesto centre dalinį remontą per dvejus metus ir daug kitų dar nerastų ir neįvardintų taškymų.... Ką besakytumėt – kažkas ne taip.

Dar geriau, kai savivaldybės administracijos direktorius, kuris privalo vykdyti tarybos sprendimus, moko tarybos narius kaip jie turi balsuoti ir gąsdina juos interpeliacijomis. O jei dar pridėsi rajono mero Vaclovo Dačkausko gąsdinimus teismu opozicijai, kai pastaroji pasipriešino betiksliam mūsų bendrų pinigų taškymui? Meras vietoje to, kad vienytų tarybos narius ir bendrai ieškotų sprendimų, siunčia grasinantį laišką rajono tarybos opozicijai, kuri tik reikalauja protingo mūsų visų lėšų naudojimo. Čia tikrai kažkas ne taip. Manau, kad tas „Kažkas ne taip“ gimė tada, kai atsirado dvi pusės: valdžia ir žmonės.

Šiandien dažnai girdime sakant, kad žmonės (piliečiai) kovoja su valdžia, nes yra skirtingose barikadų pusėse. Taip atsiranda dvi Lietuvos – mūsų ir jų. Tikiu, kad žmonės supras, kas yra kas ir kažkada išrinks tokią valdžią, su kuria nereikės kovoti. Tam reikia daug dirbti, o svarbiausia, patiems eiti į valdžią, nes turime daug žmonių, kurie yra kelis kartus labiau išsilavinę ir daug blaiviau mąstantys, negu dabar esantieji valdžioje. Savaime niekas neįvyks, laukia sunkus darbas.

Vaclovas Macijauskas

1 peržiūra0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską